○○ בייבי קליק | מציאת פרטנרים למטרת הורות משותפת ○○

כניסה

אם פונדקאית, הורות משותפת ודרכים נוספות להיות הוריםאם פונדקאית, הורות משותפת ודרכים נוספות להיות הוריםלהביא ילד לעולם ולהיות הורים לילדים, היא זכות וחוויה עוצמתית שמעטים יוותרו עליה. אם פונדקאית, בנק הזרע והורות אחרת הן רק כמה דרכים לכך. הורות היא ללא ספק אחת החוויות העוצמתיות ביותר שבן אדם יכול לחוות בימי חייו ולרבים היא מעניקה משמעות לחיים, הרבה מעבר לקריירה, לתחביבים או להנאות שונות. עבור רוב האנשים הדרך העדיפה לממש זכויות הורים היא באמצעות נישואין והריון בתוך מערכת זוגית אוהבת, אך בשנים האחרונות קיימים הרבה מודלים אחרים של משפחה חדשה שמאפשרים למי שלא זכה או לא יכול היה להינשא וגם לבעלי העדפות רומנטיות חד מיניות. עבור נשים וגברים שמעוניינים להיות חד הוריים לילדיהם, עבור זוגות של לסביות, גייז וטרנסג'נדרים וגם עבור זוגות ללא קשר רומנטי שמעוניינים להתאחד לטובת הורות משותפת , יש היום כמה מודלים שמאפשרים להגשים את החלום להיות הורים לילדים:

1. הפרייה.

מי שאין לה בן זוג קבוע ומעוניינת לממש את יכולתה להיות בהריון ולהוליד תינוקות, יכולה לעשות זאת באמצעות הפרייה חוץ גופית ובעזרת תרומת זרע מבנק הזרע. יש אפשרות לבחור בסוג זרע בעל מאפיינים גנטיים מסויימים, כך שהאם העתידית, לא תכיר את האב הגנטי אבל תוכל להשפיע גם על חצי המטען הגנטי שלא שייך לה. בנות זוג לסביות יכולות להרות אף הן באותה שיטה ולגדל תינוקות בתא משפחתי ובו שתי אמהות.
 

2. אימוץ ילדים.

אימוץ ילדים הוא אופציה עבור זוגות נשואים שלא מצליחים להביא ילדים לעולם בדרך הטבע, עבור אמהות חד הוריות וזוגות חד מיניים. החיסרון הבולט של אימוץ ילדים הוא שלילד שתגדלו לא היה חלק בגנטיקה שלכם ושלא יהיה הריון, דבר שרבים מיחסים לו חשיבות בתהליך ההתקרבות לילד. כמו כן, הליך אימוץ ילדים בארץ הוא מורכב וממושך: הרשויות, לטוב ולרע, עורכות מיונים וסינונים קפדניים ומעמידות קריטריונים נוקשים באשר למי שזכאי לאמץ. זוגות חד מיניים, למשל לא זכאים לזכויות הורים מאמצים בחוק הישראלי ולכן רבים נוסעים לבצע אימוץ ילדים מעבר לים, במדינות שבהן הדבר מותר.
 

3. אם פונדקאית.

פונדקאות היא הליך שבו אישה נכנסת להריון באמצעות הפרייה, על מנת לאפשר לזוג או לאדם אחר ליהנות מהזכות להיות הורים. האם הפונדקאית מוותרת על זכויות הורים שלה כלפי הילד שהיא מגדלת ברחמה ומעניקה אותו להורים שיגדלו אותו, תמורת תשלום או על מנת לעזור לאחרים לממש את הרצון להיות הורים לילדים. אם פונדקאית יכולה לעזור לזוג הטרוסקסואלי שסובל מעקרות האישה או לזוג גייז.
 

4. הורות משותפת.

הורות משותפת היא מודל של משפחה חדשה שצובר תאוצה בשנים האחרונות ובו גבר ואישה שכמהים לתינוקות ואין בניהם מערכת זוגית רומנטית, מתאחדים לטובת הגשמת החלום המשותף. הם מסדירים בניהם את תנאי ההורות המשותפת וזכויות הורים שוות על הילד, כדי להבטיח את טובת הילד. הורות משותפת מאפשרת אחזקה משותפת של הילד, כך שלילד יש שני הורים שהיחסים בניהם מבוססים רק על השיתוף בהורות עצמה.