○○ בייבי קליק | מציאת פרטנרים למטרת הורות משותפת ○○

כניסה

הסכם הורות משותפת והזהות ההורית.הסכם הורות משותפת והזהות ההורית.


יתרונה של הורות משותפת ומהי זהות הורית.

הסכם הורות משותפת הולך ונעשה נפוץ יותר בשנים האחרונות כדרך נוספת להגשים את החלום של להיות הורים גם ללא מסגרת נישואין או זוגיות רומנטית. לצידה קיימות האלטרנטיבות הותיקות יותר של הריון באמצעות הפרייה על ידי תרומת זרע מבנק הזרע ופונדקאות. החיבור בין גבר ואישה שאין בניהם קשר רומנטי ולפעמים גם לא יכול להיות (בגלל נטיות חד מיניות של אחד או שני הצדדים), יכול להראות לא טבעי במבט ראשון. למעשה יש פה חיבור מרגש במיוחד של שני אנשים סביב הרצון להיות הורים לילדים. להורות משותפת יתרון על פני אלטרנטיבת הורות אחרת או אימוץ ילד, מפני שלילד תהיה אפשרות לגדול בצילם של הורים בעלי זכויות הורים שוות משני המינים ולהכיר את העולם בתיווך שני המגדרים.


ההחלטה.

ההחלטה לחפש פרטנר להורות משותפת, מתקיימת הרבה פעמים בגיל מאוחר יחסית, שבו מעדיפים להתרכז בהבאת ילד לעולם גם ללא קשר רומנטי זוגי. בדרך כלל, ההורות לתינוקות בגילאים הללו, באה אחרי שנים של ציפייה ומתוך מוכנות רבה לגידול ילדים. אצל זוגות נשואים, הרבה פעמים הילדים מגיעים לעולם כשאחד או שני בני הזוג לא באמת מוכנים נפשית לאתגרי ההורות, או כשהם נסחפים בלחץ חברתי ומקימים משפחה מוקדם מידי.
 

הזהות ההורית.

שני ההורים השותפים בהורות משותפת מגיעים כשהם מוכנים מאוד להבאת ילד והקשר שלהם מנוסח מראשיתו סביב טובת הילד. כפועל יוצא של ההסכם בין שני השותפים בהורות משותפת, מחולקים התפקידים, ההתנהלות וחלוקת האחריות, כך שהורה משותף יודע הרבה יותר טוב מראש מה תפקידו ומה הציפיות ממנו כהורה. בשונה מאימוץ ילד, לשני ההורים צאצא משותף שלו קשר גנטי לשניהם או בשאיפה לכך, מה שמגביר את האותנטיות והחיבור המידי של שני ההורים לילדם.